Památky poblíž naší restaurace

Karlův most - jedna z neznámějších pražských památek se nachází pouhých 300 metrů od restaurace


Památky poblíž naší restaurace

Přímo u restaurace se nachází jeden z nejznámějších pražských ostrovů - Kampa. Na ostrově můžete navštívit velké množství památek a nebo si odpočinout v krásném parku Kampa. 

Na Kampě se nachází známá Lennonovu zeď. Jedná se o zeď Velkopřevorské zahrady, na které po smrti zpěváka ze skupiny Beatles Johna Lennona (1980) skalní fanoušci vymalovali jeho portrét a jiné obrázky ve stylu „LOVE & PEACE – NO WAR“.

Lennonova Zeď

 

Dále vaši pozornosti jistě neunikde dílo umělce Davida Černého, který je autoremplastik tří batolat.

Tři batolata

Na ostrově Kampa můžete také vidět kulturní památku Lichtenštejnský palác či nejstarší pražské mlýny nazývané Sovovy mlýny.

Přímo před restaurací Altány Kampa se nachází socha Fauna, jejímž autorem je známý sochař Josef Nálepa. Dílem tohoto malostranského sochaře je i vodník Kabourek, který posedává u mlýnského kola Velkopřevorského mlýna na ostrově Kampa.

Socha Fauna

Kousek od ostrova Kampa (400m) se nachází Malostranské náměstí, kde můžete spatřit například Chrám svatého Mikuláše nebo Sloup nejsvětější trojice.

Chrám sv.Mikuláše

Z Malostranského náměstí se potom snadno dostanete Nerudovou ulicí k Pražskému hradu. 300m od restaurace Altány Kampa se nachází jedna z neznámějších pražských památek Karlův most.

Karlův Most

Pokud se vydáte od naší restaurace směrem k Újezdu, za 250m se ocitnete u Lanové dráhy na Petřín nebo také můžete přejít Most legií, který vede k Národnímu divadlu.

Krajinu kolem restaurace můžete znát ze spousty filmů, toto místo je totiž také oblíbeným útočištěm filmařů. Odehrával se zde děj filmu Chobotničky z druhého patra, dále se zde natáčel film Amadeus ale také Mission Impossible.

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

Máte-li nějaký dotaz, vzkaz nebo přání, napište nám na info@altanykampa.cz
Na vyžádání vám také rádi zašleme specializovanou nabídku akce včetně ceníku.

Kontaktujte nás

Užitečné informace

Otevírací doba

Po – Ne: 11 - 22 hod.

Telefon pro rezervace

+420 257 007 681

Online rezervace

Aktuality

PODZIMNI MENU

Podzim je již tradičně plný zvěřinových specialit a i my jsme pro Vás připravili menu, tak neváhejte a zarezervujte si stůl a přijďte ochutnat.

EVENTS/ VEČÍRKY

Rádi Vám nabídneme restauraci ALTANY KAMPA pro pořádání Vašich eventů. Můžeme Vám nabídnout unikátní prostory na Kampě pro skupiny od 10 až 200 osoby.

Dárkový poukaz, voucher

Udělejte radost svým blízkým, přátelům, vašim kolegům či klientům a věnujte jim jako dárek poukaz do restaurace Altány Kampa

OBCHODNÍ SNÍDANĚ / BUSINESS BREAKFAST

Hledáte vhodné místo pro konání obchodní snídaně v centru Prahy ? Nabízíme krásné a poklidné místo vhodné pro uspořádání obchodní snídaní pro vaše klienty a partnery s možností parkovacích stání přímo před restaurací.Flexibilní časové podmínky.


Ubytování v Praze