Památky poblíž naší restaurace

Karlův most - jedna z neznámějších pražských památek se nachází pouhých 300 metrů od restaurace


Památky poblíž naší restaurace

Přímo u restaurace se nachází jeden z nejznámějších pražských ostrovů - Kampa. Na ostrově můžete navštívit velké množství památek a nebo si odpočinout v krásném parku Kampa. 

Na Kampě se nachází známá Lennonovu zeď. Jedná se o zeď Velkopřevorské zahrady, na které po smrti zpěváka ze skupiny Beatles Johna Lennona (1980) skalní fanoušci vymalovali jeho portrét a jiné obrázky ve stylu „LOVE & PEACE – NO WAR“.

Lennonova Zeď

 

Dále vaši pozornosti jistě neunikde dílo umělce Davida Černého, který je autoremplastik tří batolat.

Tři batolata

Na ostrově Kampa můžete také vidět kulturní památku Lichtenštejnský palác či nejstarší pražské mlýny nazývané Sovovy mlýny.

Přímo před restaurací Altány Kampa se nachází socha Fauna, jejímž autorem je známý sochař Josef Nálepa. Dílem tohoto malostranského sochaře je i vodník Kabourek, který posedává u mlýnského kola Velkopřevorského mlýna na ostrově Kampa.

Socha Fauna

Kousek od ostrova Kampa (400m) se nachází Malostranské náměstí, kde můžete spatřit například Chrám svatého Mikuláše nebo Sloup nejsvětější trojice.

Chrám sv.Mikuláše

Z Malostranského náměstí se potom snadno dostanete Nerudovou ulicí k Pražskému hradu. 300m od restaurace Altány Kampa se nachází jedna z neznámějších pražských památek Karlův most.

Karlův Most

Pokud se vydáte od naší restaurace směrem k Újezdu, za 250m se ocitnete u Lanové dráhy na Petřín nebo také můžete přejít Most legií, který vede k Národnímu divadlu.

Krajinu kolem restaurace můžete znát ze spousty filmů, toto místo je totiž také oblíbeným útočištěm filmařů. Odehrával se zde děj filmu Chobotničky z druhého patra, dále se zde natáčel film Amadeus ale také Mission Impossible.

 

Těšíme se na vaši návštěvu!

Máte-li nějaký dotaz, vzkaz nebo přání, napište nám na info@altanykampa.cz
Na vyžádání vám také rádi zašleme specializovanou nabídku akce včetně ceníku.

Kontaktujte nás

Užitečné informace

Otevírací doba

Po/ Mon – So/ Sat : 09:00 - 22:00 h. Ne/ Sun 11:00 - 22:00 h

Telefon pro rezervace

+420 257 007 681

Online rezervace

Aktuality

SILVESTR/ NEW YEAR'S EVE 2018

Zveme Vás na oslavu Nového roku do Altánů Kampa. Máme pro vás připravený bohatý raut se servírovanými předkrmy a večeří, vybrané nápoje v ceně, půlnoční přípitek, soutěž o ceny a DJ, který vás bude provázet celým večerem. FOR ENGLISH VERSION PLEASE SCROLL DOWN

SNÍDANĚ / BREAKFAST at Altany Kampa

Looking for a nice, quite place in the center of Prague with a pleasant view to the park Kampa? We are happy to offer you Mondays through Saturdays between 9 am and 12 am our breakfast menu. In case you are by car, you park free of cahrge in front of our restaurant.

POLEDNÍ MENU 10.- 14.12.18

Nabízíme každý všední den od 11.00 do 14.00 polední menu s krásným výhledem na parku Kampa. Nechte si chutnat! Pro hosty parkování zdarma.

BRUNCH with a view to Park Kampa

Nedělní Brunch na Kampě 02.12. & 09.12. & 16.12.Pro hosty parkování zdarma. Brunch includes rich continental breakfast, soups, choice of vegetarian and beef/ fish main courses, desserts and all soft drinks ( water, lemonades, coffee, tea) or in option with alcoholic drinks (all open red white wine, rose and prosecco, beer included). FOR THE ENGLISH MENU PLEASE SCROLL DOWN

EVENTS/ VEČÍRKY

Rádi Vám nabídneme restauraci ALTANY KAMPA pro pořádání Vašich eventů. Můžeme Vám nabídnout unikátní prostory na Kampě pro skupiny od 10 až 200 osoby. FOR ENGLISH VERSION SCROLL DOWN


Ubytování v Praze